Spokojený senior PDF Tisk Email

 

Název projektu:
Aktivní senior 21. století


Popis projektu:   
Projekt reaguje na úspěšnost realizace aktivit v roce 2013. Opírá se o závěry a poznatky, které se v praxi ukázaly jako prioritní při nabízeném vzdělání pro seniory a reaguje tedy s inovací na hlavní cílové skupiny seniorů, kteří se v praxi osvědčují v potřebě vzdělávání. Hlavním cílem projektu je přímá podpora seniorů, kteří chtějí žít aktivně s použitím prostředků běžně dostupných v 21 století, ale pro různé důvody (sociální, fyzické a další) nemohou docházet do běžných vzdělávacích center. Pro ně modul nabídne vzdělávání v jejich přirozeném domácím prostředí.

Příjemcem a realizátorem projektu v roce 2014 je ACER. Partnerem projektu je Centrum pro rodinu a sociální péči Brno.

Projekt je v roce 2014 financován Odborem školství, mládeže a tělovýchovy Magistrátu města Brna.

logo_brno_b-mini

 

  

Název projektu:
Zvyšování kompetencí a podpora aktivního života seniorů v přirozeném prostředí

Hlavním cílem projektu je vytvoření uceleného vzdělávání seniorů, uplatnění jejich profesních vědomostí a zájmových dovedností, aktivizace a zkvalitnění života v jejich přirozeném prostředí, stejně jako zvyšování kompetencí pracovníků proseniorských organizací a zavádění nových konceptů práce se seniory do praxe. Dílčím cílem bude akreditace všech kurzů (3 modulů) a vytvoření databáze proškolených účastníků.

Více o projektu zde.

 

Projekt je v roce 2013 spolufinancován ze státního rozpočtu České republiky prostřednictvím dotace Ministerstva práce a sociálních věcí ČR.

 

Členská centra


Časopis Rodinný život

RZ_2_2013
Časopis pro celou rodinu, který vydává Centrum pro rodinný život v Olomouci, se čtenářsky zábavným a přitom i odborným způsobem zaměřuje na problematiku výchovy dětí, vztahy mezi manželi, na duchovní život rodiny, život v neúplné rodině, seniorský věk a další zajímavá témata. Je určený každému, kdo v rodině žije, nebo kdo se profesně zabývá problematikou rodinného života. Více»