KLAS – Klub aktivních seniorů
PDF Tisk Email
Program vychází z rakouského vzdělávacího programu LIMA (Kvalita života ve stáří), podle vzoru studie SIMA (Samostatnost ve stáří) profesora Oswalda, Universität Erlangen za podpory nadace Renovabis.

Jedná se o program, který je rozčleněn do čtyř hlavních částí, které ve svém komplexu napomáhají seniory udržovat ve své samostatnosti a soběstačnosti s přihlédnutím na individuální podmínky každého z účastníků. Trénuje se paměť, motorika, nacvičují se různé nové kompetence a prohlubují stávající možnosti, včetně psychohygieny nebo přímo duchovních (morálních) otázek.

Program samotný pak trvá 2 hodiny. Senioři nejsou omezeni věkem ani svým náboženským přesvědčením. Jejich fyzická a psychická zdatnost je potřebná v míře začlenění do sociální a společenské skupiny, běžných komunikačních dovedností a projevů.

O vzdělávání dobrovolníků pro práci se seniory se dočtete více na: www.crsp.cz

Koordinátorka: Dana Žižkovská, Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript


logoMPSV_smallProjekt je spolufinancován ze státního rozpočtu České republiky prostřednictvím dotace Ministerstva práce a sociálních věcí ČR.


Projekt dále finančně podporují:
Asociace center pro rodinu
Pastorační středisko Biskupství brněnského
Rada seniorů Jihomoravského kraje
Magistrát města Brna
Nadace Renovabis

 


Členská centra


Časopis Rodinný život

RZ_2_2013
Časopis pro celou rodinu, který vydává Centrum pro rodinný život v Olomouci, se čtenářsky zábavným a přitom i odborným způsobem zaměřuje na problematiku výchovy dětí, vztahy mezi manželi, na duchovní život rodiny, život v neúplné rodině, seniorský věk a další zajímavá témata. Je určený každému, kdo v rodině žije, nebo kdo se profesně zabývá problematikou rodinného života. Více»