Dobrovolnictví v seniorském věku PDF Tisk Email

Impulsem pro vznik projektu byl a je nejen velký potenciál dobrovolnictví u seniorů, ale především pětiletá zkušenost se vzděláváním seniorů – dobrovolníků v Centru pro rodinu a sociální péči. Tento potenciál stojí v ostrém kontrastu se stoupající náročností na kompetence dobrovolníků, pracujících se seniorskou i širokou veřejností.
Ve spolupráci s německou stranou bude vytvořeno Dobrovolnické centrum pro seniory, se vzděláváním pro různé typy dobrovolnické činnosti.


Projekt se zakládá na přenosu know-how německého partnera a jeho aplikaci na naše již probíhající vzdělávání seniorů – dobrovolníků.
Nová metoda práce s dobrovolníky je od počátku odzkoušena v pokračovacím modulu KLAS, který je v současné době programem s celostátní působností.


Aktivity projektu:

Stáž v Německu (leden–únor 2012)

Konference Evropský rok aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity 2012 v ČR – 1. března 2012

Seminář 21.– 24. května 2012 v Pasohlávkách s českými účastníky a s německým lektorem

Zpracování metodického materiálu červenec–říjen 2012

Stáž v Německu a konzultace metodického materiálu 27. července 2012

Metodický materiál dokončen v říjnu 2012

Seminář v Německu 8. listopadu 2012

Semináře ve 3 členských organizacích ACERu (Olomouc ve dnech 20.–21. 11. 2012, Zlín ve dnech 22.–23. 11. 2012, Frýdek-Místek ve dnech 3.–4. 12. 2012 ). Pozvánka ke stažení zde».

 

logoMPSV_smallProjekt je spolufinancován ze státního rozpočtu České republiky prostřednictvím dotace Ministerstva práce a sociálních věcí ČR.


Projekt dále podporují:
Magistrát města Brna
Česko-německý fond budoucnosti

E-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 

Členská centra


Časopis Rodinný život

RZ_2_2013
Časopis pro celou rodinu, který vydává Centrum pro rodinný život v Olomouci, se čtenářsky zábavným a přitom i odborným způsobem zaměřuje na problematiku výchovy dětí, vztahy mezi manželi, na duchovní život rodiny, život v neúplné rodině, seniorský věk a další zajímavá témata. Je určený každému, kdo v rodině žije, nebo kdo se profesně zabývá problematikou rodinného života. Více»